Jest to sportowy i luksusowy roadster niemieckiej myśli technicznej. Aerodynamiczna sylwetka obniży poziom oporów powietrza. Maska jest długa, a kabina wysunięta jest do tylnej części pojazdu. W samochodzie mieszczą się dwie osoby. na frontowej części zderzaka jest duży grill, którego zadaniem jest wprowadzanie powietrza do silnika.

Na czołowym wlocie widać chromowany przedział, na którym znajduje się spore logo Mercedesa. Na zderzaku widoczne są jeszcze dwa boczne wloty. Reflektory przednie mają bardzo nowoczesny kształt. Boczne szyby są w kształcie łuku. Klapa bagażnika połączona jest z tylną szybą. Na bagażniku możliwy jest montaż spoilera. Lampy na odwrocie auta są podłużne i sięgają praktycznie do boku samochodu. Mercedes posiada dwa wydechy wychodzące z tylnej części pojazdu.

Dane techniczne auta

Mercedes AMG GT jest dostępny w czterech wariantach jednostki napędowej do wyboru, różnią się one mocą:

  • Podstawowa wersja to silnik ośmiocylindrowy o widlastym układzie cylindrów. Paliwo napędzające motor to benzyna. Moc wynosi 476 KM, a pojemność skokowa to 4.0 L. Przyspieszenie do pierwszej setki wynosi równe 4 s. Posiada turbodoładowanie.
  • Moc drugiej jednostki to 557 KM. Przyspieszenie do 100km/h to 3,7 s.
  • Trzeci silnik ma 585 KM. Jest szybszy o 0,1 s od poprzedniego motoru.
  • Czwarty o mocy 522 KM przyspiesza do setki w 3,8 s.

Skrzynia montowana w Mercedesie AMG GT jest automatyczna i posiada 7 przełożeń (https://devil-cars.pl/jazda/mercedes-amg-gt). Prędkość maksymalna to ponad 300 km/h. Oś napędzająca znajduje się z tyłu.

Mercedes AMG GT

Czy ten model sprawdzi się do codziennego użytku?

Pojazd ten spala w cyklu mieszanym około 11 litrów na 100 kilometrów. Co jest bardzo dobrym wynikiem. Jego prześwit jest mniejszy niż 10 centymetrów, dlatego należy uważać na krawężniki. A przy większym obciążeniu auta trzeba uważać również na progi zwalniające.