Każdy właściciel samochodu musi go od czasu do czasu umyć, aby auto prezentowało się odpowiednio na drodze. Tego rodzaju usługa zawsze jest w cenie, dlatego przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej często celują w dodanie zabudowy myjni samochodowej na terenie swojej firmy. Budowa myjni bezdotykowej, czyli najbardziej nowoczesnego rozwiązania, wiąże się każdorazowo z podjęciem kilku istotnych decyzji.
Czym charakteryzuje się myjnia bezdotykowa?
Myjnia bezdotykowa to struktura, w pracy której wykorzystuje się konwencjonalne środki, czyli wodę pod ciśnieniem i preparaty do czyszczenia pojazdu, ale w tym wypadku właściciel samochodu wcale nie musi wysiadać z samochodu, a mycie zajmuje zaledwie kilka minut.
Kluczem jest tutaj zaprogramowanie odpowiednich czynności, które w całości wykona za właściciela auta zestaw urządzeń myjących. W Eurowash.pl programy obejmują nie tylko podstawowy zakres usług, ale także aktywną pianę czy oprysk felg. Instrukcja obsługi myjni prowadzi krok po kroku przez cały proces mycia samochodu.
Jak zaplanować i wybudować myjnię?
Decydując się na budowę myjni bezdotykowej, właściciele firm powinni wziąć pod uwagę przede wszystkim rozkład nieruchomości. Przykładowo, posiadanie miejsca wystarczającego do jednoczesnego mycia dwóch samochodów może sprawić, że otwarcie myjni bezdotykowej będzie jeszcze bardziej lukratywnym pomysłem. Możliwe jest także poszerzanie wachlarza usług. Bardzo istotna jest sama lokalizacja myjni – przy dużych skupiskach ludzkich i ruchliwych drogach.
Sama budowa myjni bezdotykowej powinna zostać zlecona doświadczonym w tym zakresie podmiotom. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na:
- doświadczenie rynkowe wykonawcy
- zabezpieczenie obsługi w zakresie projektowania i wykonania
- profesjonalne doradztwo techniczne
- wstępne kosztorysy i rentowność przedsięwzięcia