W jakich pojazdach powinno się montować kamerki samochodowe?

Rosnąca popularność kamerek samochodowych wpłynęła na ich dostępność. Obecnie nie są już drogim sprzętem zarezerwowanym dla profesjonalnych kierowców i rajdówek. Najtańsze kamerki można kupić już za kilkadziesiąt złotych, więc może sobie na nie pozwolić wiele osób. W jakich pojazdach powinno się montować kamerki lub rejestratory?

Samochody prywatne

Kamerki samochodowe powinny być montowane w prywatnych autach. Nawet jeśli nie jeździ się dużo, to warto mieć nagrania z każdego użycia swojego pojazdu. Jeśli nie wydarzyło się w czasie podróży nic ciekawego lub niepokojącego, to film można po prostu usunąć. Jednak w razie wypadku lub zdarzenia drogowego takie nagranie może być wyjątkowo cenne. To właśnie ono pomoże prześledzić bieg wydarzeń i udowodnić, z czyjej winy doszło do zdarzenia. Takie nagranie może mieć bardzo duże znaczenie dla ubezpieczyciela.

Samochód z wypożyczalni

Nie każde wypożyczone auto jest wyposażone w kamerkę samochodową. Jednak pożyczając pojazd, warto zamontować w nim swój własny rejestrator. To dodatkowa forma zabezpieczenia. W razie ewentualnego wypadku nagranie z kamerki samochodowej może być dowodem dla ubezpieczyciela oraz dla firmy wypożyczającej auto. Takie nagranie w większości przypadków nie będzie potrzebne. Wypadki przecież nie zdarzają się zbyt często. Jednak, gdy się zdarzy, to warto jest mieć dodatkowe zabezpieczenie. Dowód z nagrania można nawet przedstawić na policji lub w sądzie. Dobrze jest także, gdy kamera może być włączona podczas, gdy silnik nie pracuje.