Tor wyścigowy w Białej Podlaskiej dowodzi, że renesans motoryzacji w Polsce stał się faktem

Doskonałe wieści płyną z Białej Podlaskiej. Tamtejszy autodrom, powstały na zgliszczach byłego lotniska wojskowego, tętni życiem! Nitka mająca nawet około 3 kilometry gości kierowców z całej Polski i Europy, padają tam także ciekawe rekordy.

Dlaczego tor wyścigowy Biała Podlaska stanowi motoryzacyjne centrum województwa lubelskiego?

Podobnie jak góry są najważniejszym miejscem na mapie narciarzy, tak tory są centralnym punktem każdego kierowcy. Na torze wyścigowym Biała Podlaska miłośnicy czterech kółek (oraz motocykli) sprawdzają swoje umiejętności, co w późniejszym czasie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Także Biała Podlaska zyskuje na obecności autodromu – w okolicy gościła dzięki niemu niejedna ekipa telewizyjna, padły też rekordy odbijające się szerokim echem w całej Europie – na przykład najszybszy drift (ponad 200 kilometrów na godzinę!). Dobre jedzenie i przyjazna atmosfera poprawiają humor i zacieśniają więzi. Europa i Stany Zjednoczone od dekad mają rozwiniętą kulturę „około-torową”, nadszedł czas na Polskę!

Tor wyścigowy Biała Podlaska

Pomysł na prezent dla innych oraz… dla siebie

Dużo ludzi wybiera bilet na tor wyścigowy Biała Podlaska na prezent urodzinowy dla rodziny lub przyjaciół, jednak optymistyczna prawda jest taka, że wymierne korzyści z toru czerpią wszyscy dookoła, nie tylko sam obdarowywany. Szybka jazda ukazuje bowiem całe spektrum sytuacji możliwych do wystąpienia w codziennym przemieszczaniu się. Nic tak nie uczy pokory jak poślizg przy prędkości 150 kilometrów na godzinę… na szczęście tor ma odpowiednie zabezpieczenia! Odpowiedzialny, świadomy kierowca na drodze to przede wszystkim pewność, że wypadków będzie coraz mniej.