Lotus Elise – auto z charakterem.

Sportowe samochody powodują wyjątkową ekscytację wśród wszystkich osób, które choć w niewielkim stopniu interesują się motoryzacją. Modelem, któremu warto bliżej się przyjrzeć jest Lotus Elise. To produkowane przez brytyjskie przedsiębiorstwo auto mimo niewielkich wymiarów zachwyca swoim wyglądem i pozwala na rozwinięcie dużych prędkości. 

Dwuosobowy roadster. 

Ogłoszenie rozpoczęcia prac nad nowym autem sportowym miało miejsce w 1993 roku. Właściciele firmy postawili przed konstruktorami jasny cel, mieli oni za zadanie stworzyć lekki pojazd, który będzie miał wysokie osiągi, a sposób prowadzenia nie będzie stanowił problemu. Lotusa Elise zaprezentowano w 1995 roku, a rok później trafił do seryjnej produkcji. Od początku swojego istnienie wzbudzał bardzo duże zainteresowanie zarówno wśród specjalistów z dziedziny motoryzacji, jak również wśród potencjalnych klientów. Niewielkie kształty i sportowa sylwetka okazały się przepisem na sukces. Obecnie produkowana jest już 3 generacja tego samochód. 

lotus elise

Auto przyciągające uwagę. 

Model Lotus Elise (https://devil-cars.pl/jazda/lotus-elise) jest stosunkowo mało popularny w Polsce ale z pewnością osoby poszukujące sportowego samochodu powinny spojrzeć w jego stronę. Przede wszystkim należy podkreślić, że auto zbiera bardzo dobre recenzje i uchodzi za udaną produkcję. Pojazd jest mało awaryjny i dobrze się prowadzi, a do tego rozwija wysoką prędkość w krótkim czasie. Wrażenia z jazdy są bardzo dobre. Niewielkie wymiary powodują, że łatwiej znaleźć miejsce parkingowe w centrum dużego miasta.