Futro polerskie od a do z

Futro polerskie najprościej rzecz mówiąc to wysokiej jakości produkt, który może pochwalić się ponadprzeciętną mocą cięcia. Akcesoria polerskie charakteryzują się także tym, że zapewniają optymalny poziom wentylacji.

Dla kogo?

Oryginalne futro polerskie jest doskonałym wyborem dla tych osób, którym w pierwszej kolejności zależy na zgrubnym polerowaniu lakieru. Futro najczęściej składa się z wysokiej jakości wełny naturalnej, która idealnie odprowadza ciepło. Jest to dobry wybór dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z polerowaniem i chcą ograniczyć ryzyko przypalenia karoserii podczas usuwania dość głębokich rys oraz nierówności. Pamiętać należy jednak o tym, że wykończenie powierzchnie jest zdecydowanie mniej atrakcyjne, niż te które można osiągnąć po obróbce gąbką polerską.

Cenne wskazówki

Futro polerskie powinno używać się zawsze ze specjalnym mleczkiem grubo ściernym. Wynika to oczywiście z tego, że futra dość agresywnie polerują lakier. Pamiętać należy także o tym, że po zastosowaniu futra niezbędne jest zamknięcie poszczególnych powierzchni lakieru. W zadaniu tym pomóc może na przykład porządna gąbka polerska. Korzystając z dość agresywnych futer polerskich należy zachować szczególną ostrożność przede wszystkim przy rantach, krawędziach i różnego typu przetłoczeniach. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby w pierwszej kolejności inwestować jedynie w oryginalne akcesoria i preparaty polerskie od renomowanych producentów. Uważać należy z kolei na chińskie futra polerskie, których jest pełno na aukcjach internetowych.

Więcej na temat futer polerskich można dowiedzieć się na GlossFactory.pl.