Doradzamy jak ubrać się na tor kartingowy

Gokarty z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Poza stałymi bywalcami, jazdy tym małym, ale dostarczającym adrenaliny pojazdem, chcą spróbować również laicy. Nowoczesne tory kartingowe spełniają szereg norm oraz posiadają wyposażenie, które sprawia, że wyścigi są maksymalnie bezpieczne. Duże znaczenie ma jednak także postawa osoby wsiadającej do gokarta oraz to, jak jest ubrana.

Przede wszystkim postaw na wygodę

Strój, który zapewni maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy na torze kartingowym, to przede wszystkim taki, który nie będzie ograniczał ruchów. Szybkie przejażdżki mają to do siebie, że wymagają odpowiedniego manewrowania ciałem. To natomiast będzie utrudnione, jeśli założymy sztywną skórzaną kurtkę, czy zbyt ciasne spodnie. Z drugiej strony powinno także unikać się luźnych elementów garderoby. Choć gokarty są odpowiednio zabezpieczone, to istnieje ryzyko zaplątania się ubrań w elementy pojazdu. Kobiety, dla własnej wygody, zdecydowanie powinny także zrezygnować ze spódniczek i sukienek. Na co natomiast warto postawić? Sprawdzą się:

  • dopasowane dresy;
  • legginsy;
  • elastyczne koszulki;
  • wygodne bluzy.

Daruj sobie dodatki do ubrań i biżuterię

Absolutnie o nich zapomnij! Jednym dodatkiem, który powinieneś/powinnaś zabrać na tor kartingowy, jest kominiarka. W większości tego typu miejsc można ją także zakupić na miejscu. Z pewnością jednak zrezygnuj z apaszek, naszyjników, pasków, kolczyków i innych zbędnych akcesoriów. Tak samo, jak zbyt luźne ubrania, takie dodatki mogą zostać wciągnięte w mechanizm gokarta.